Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

MSZA O MIŁOŚĆ - 14 DNIA MIESIĄCA W LUBLINIE

Utworzony przez Gość, 15 sierpnia 2017 r. o 11:17
"Potrzebujemy zwyciężania Bożej Miłości, a to dokonuje się przez poddanie się człowieka woli Boga." (Kol 1,24-2,3)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moje owce słuchają mojego głosu. Ja znam je, a one idą za Mną. (Łk 4,18)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół jest w drodze; choć idzie utartymi szlakami, to jednak zawsze do nowych czasów. kard. Stefan Wyszyński
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Uzdrowienie w szabat (Łk 6,6-11). Bezwładne ręce biedaka i pełne życia ręce bogatego w miłosierdzie Jezusa, oto kontrast, który ma nas nauczyć, jaki jest sens ludzkiego życia. Jest nim dawanie, oddawanie siebie drugiemu w darze. To rozdawnictwo hojną ręką. Dawać to znaczy kochać. Módlmy się: Panie, Twoje prawo miłości zostało wpisane w moje serce. Jeśli pozwolę Ci się prowadzić, jeśli będę otwierał się na Twego Ducha, to Ty sam będziesz mnie prowadził tak, bym moim postępowaniem dawał świadectwo Twojej miłości. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Bóg działa, tylko czy ja otworzę się na Jego działanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważajmy za dobro i prawdziwą łaskę, że otrzymujemy nie to, czego pragniemy, ale to, co jest dla nas pożyteczne. św. Augustyn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FILM - pt. Sprawa Chrystusa. Chcesz dotrzeć do prawdy, czy nagiąć ją do swoich przekonań?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nigdy wszelka nieprawość tak się nie pleni i nie zakorzenia, jak wówczas gdy miłość ustaje. św. Jan Chryzostom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Dom na skale zbudowany (Łk 6,43-49). "Ten, który budował na skale, jest mądrym budowniczym. Człowieka poznajemy po jakości jego życia, ale także i po tym, na kim się on opiera, komu daje posłuch, kto jest jego doradcą. Obraz powodzi służy podkreśleniu prawdy: duchowy dom nie może się ostać, jeżeli nie został wzniesiony na Jezusie i Jego słowach. Brak słuchania Pana, a tym samym braku posłuszeństwa Jemu, prowadzi do katastrofy."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem. (J 13,34)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. (Mt 5,8)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Małżeństwo nie jest stanem – jest umiejętnością. Magdalena Samozwaniec
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy celibat jest potrzebny? "Większość duchownych ma problem z utrzymaniem celibatu - powiedział Michał Lew-Starowicz, seksuolog." "Jeśli ktoś ma problem z utrzymaniem celibatu, nie nadaje się na księdza. Podobnie jeśli ktoś ma problem z piciem alkoholu, nie nadaje się na abstynenta. Przypominam, że nie można zjeść ciastko i mieć ciastko. Małżeństwo i Kapłaństwo to dwa różne stany, naznaczone inną płodnością. Współżycie seksualne między kobietą i mężczyzną, pobłogosławione jest tylko w małżeństwie sakramentalnym. I nie ma co robić zamętu, czy siać chaosu. Wyjaśniam, że w Kapłaństwie chodzi o płodność duchową, np. św. Ojciec Pio miał wiele duchowych synów i córek, tzn. wychowanków w formacji duchowej. P.S. Pewnych rzeczy można nie wiedzieć, pytanie brzmi czy chcesz się dowiedzieć?"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZGORSZENIA! Rzekł znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie! (Łk 17, 1-2)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słowo Boże – Miłosierdzie Wcielone. św. Faustyna Kowalska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do dwóch słów miłość i miłosierdzie można sprowadzić całe credo chrześcijańskie. św. Matka Teresa z Kalkuty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sakramenty są jak studnia, dzięki którym drążę powierzchnię i docieram do głębi, aby zdobyć to, z czego żyję. Manfred Lay
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Rodzina to mały świat stworzony przez miłość."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu. (Mk 10,45)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wygnańcy wyznają grzechy Izraela (Ba 1,15-22). Panu, Bogu naszemu, należy się sprawiedliwość, nam zaś zawstydzenie oblicza, jak to jest obecnie, oraz każdemu człowiekowi ziemi judzkiej: mieszkającym w Jerozolimie, królom, zwierzchnikom, kapłanom, prorokom i przodkom naszym, ponieważ zgrzeszyliśmy przed Panem, nie wierzyliśmy Jemu, nie byliśmy posłuszni głosowi Pana, Boga naszego, by pójść za Jego przykazaniami, które nam dał. Od czasu, kiedy Pan wyprowadził przodków naszych z ziemi egipskiej, aż do dnia dzisiejszego byliśmy niewierni wobec Pana, Boga naszego, byliśmy niedbali w posłuszeństwie na głos Jego. Przylgnęły przeto do nas nieszczęścia i przekleństwa, jakimi zagroził przez Mojżesza, sługę swego, w dniu, w którym wyprowadził przodków naszych z Egiptu, aby nam dać ziemię opływającą w mleko i miód, jak to jest i obecnie. Nie byliśmy posłuszni głosowi Pana, Boga naszego, przekazanemu we wszystkich mowach proroków posłanych do nas. Każdy chodził według zamysłów swego złego serca, służyliśmy bowiem obcym bogom i czyniliśmy zło przed oczami Pana, Boga naszego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...